
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 600 µm |
| Width | 300 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Height | 330 µm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 0.17 mg |
| Schedule B | 8532240020 |
| Voltage Rating | 10 V |
| Thickness | 0.4 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
